Ga naar hoofdinhoud

Werken met ervaringsdeskundigen?

Vraag eens een kunstenaar om advies!

23 okt 2023 van 14:00 tot 17:00

Foto: Cécile Bok | Bureau Ruimtekoers

Theatermakers Karlijn van Kruchten en Maxime Schräder werkten vijf maanden bij kringloopwinkel 2Switch. Samen met collega’s maakten ze een theatervoorstelling over de wereld van de kringloop, en vooral over zichzelf. Want als je werkt bij de kringloop is de kans groot dat je in een re-integratietraject zit om ‘stappen te zetten in je persoonlijke ontwikkeling richting passend werk’. En het blijkt dat collega’s die stappen sneller en beter zetten als zij vanuit hun talent en verhaal bijdragen aan een theatervoorstelling. 

Hoe doe je dat als theatermaker? Hoe ga je in gesprek met zo'n uiteenlopende groep mensen? Tijdens deze workshop delen Karlijn, Maxime en deelnemer Simone hun ervaringen. Hoe hebben zij op een zo’n gelijkwaardig mogelijke manier samengewerkt? En hoe ervaarde Simone dat? 

De workshop nodigt beleidsmakers uit om kennis te maken met design-antropologie als manier om te werken met ervaringsdeskundigen en inclusieve burgerparticipatie. Tegelijk biedt de workshop ook nieuwe inzichten en tools voor ontwerpers en kunstenaars die op een participatieve manier (artistiek) werk willen maken en ontwikkelen.

Over de facilitators

De workshop wordt gehouden door Yosser Dekker van Bureau Ruimtekoers, theatermakers Karlijn van Kruchten en Maxime Schräder en deelnemer Simone. Yosser Dekker is oprichter van Bureau Ruimtekoers, een bureau voor social design en participatie in Arnhem. Zij geloven dat participatie, of meedoen, een voorwaarde is voor een inclusieve samenleving. Daarom organiseren ze, op eigen initiatief en in opdracht, projecten met verschillende groepen inwoners, beleidsmakers, kunstenaars en ontwerpers. Samen werken ze aan oplossingsrichtingen voor maatschappelijke vraagstukken in de leefomgeving. 

Karlijn van Kruchten en Maxime Schräder studeerden af aan de opleiding Muziektheater bij ArtEZ in Arnhem. Zij werken met Bureau Ruimtekoers en anderen aan muzikale theaterprojecten waarmee zij taboes willen doorbreken en mensen een eigen stem willen geven.

Praktische informatie

Aanmelden voor dit evenement kan via de button Reserveren op deze pagina. Een museumticket of DDW23-ticket is niet nodig. Meld je op de dag zelf bij de kassabalie van het museum, dan ontvang je daar een sticker om deel te nemen aan het programma.


  • kosten: gratis toegankelijk
  • duur: 180 minuten
  • aanvang: 14:00 uur
  • voertaal: Nederlands