Browse all
evenementen
- Uitreiking fotowedstrijd De fotowedstrijd ter ere van het 10-jarig bestaan van de nieuwbouw van het Van Abbemuseum was een groot succes! In totaal zijn er meer dan 75 inspirerende en intrigerende foto’s ingezonden, waardoor de jury voor een lastige taak stond. Spectaculaire aangezichten werden afgewisseld met fraaie detailfoto’s. Na een lange bijeenkomst, gevuld met discussie, zijn er drie winnaars geselecteerd die het gevoel van het Van Abbemuseum allemaal buitengewoon hebben weten vast te leggen.
- Young Art Night groot succes Onder andere het luchtkasteel bouwen was een groot succes. Honderden ballonnen werden aan elkaar geknoopt om een groot bouwwerk te maken. Ook de NANO supermarkt trok veel bekijks. Hier waren verschillende producten te zien waarbij gebruikt wordt gemaakt van nanotechnologie. De creativiteit van de bezoekers kon geuit worden bij de LP-workshop: tijdens het beluisteren van de LP mochten bezoekers deze beschilderen en beplakken. Het Van Abbemuseum speelt een rol in de televisieserie The Spiral. Deze serie gaat over een kunstenaarscollectief en de diefstal van zes schilderijen uit verschillende Europese musea. In het Van Abbe ontbreekt op dit moment een Picasso. Als kijker kun je ook deelnemen aan het spel op de website en punten verdienen met verschillende opdrachten. Op deze avond konden bezoekers deelnemen aan de opdracht ‘Frame what you value’ en objecten of personen ‘inlijsten’. Om middernacht sloot het museum zijn deuren en werd er verder gefeest in het museumcafé. Bezoekers dansten tot in de vroege uurtjes op de muziek van het Eindhovense Adapter Collectief en DJ Deepthroat. We hebben veel enthousiaste reacties ontvangen, deze avond is zeker voor herhaling vatbaar! Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws rondom Young Art Night? Word dan lid van onze Facebookgroep.
- Lichtfestival Glow 24/11/2006 - 03/12/2006 Tijdens het Lichtfestival (24 november t/m 3 december 2006) worden er portretten van de Eindhovense kunstenaar Toos Nijssen op de toren van het Van Abbemuseum geprojecteerd.
- 4th of July Amerikaans Debat 04/07/2008 Ten tijde van de Amerikaanse presidentsverkiezingen verlegt het Van Abbemuseum in samenwerking met Muziekcentrum Frits Philips de aandacht in het interdisciplinaire project Heartland dat opent op 4 oktober en duurt tot en met 25 januari 2008.
- Heartland Luistercursus Introducing the Heartland II 23/10/2008 19:00
- Heartland Film I What America Needs: From Sea To Shining Sea 26/10/2008 14:00 - 16:00 Gratis toegang met geldig museum entreebewijs. U kunt ook een los kaartje voor de film kopen voor € 3,50.
- Image Radio Artists Interviews your-space 31/10/2008 - 02/11/2008 These are 1-hour interviews. The interviews are to be more or less conversations between an artist and a curator. We want the interviewer to help put the artist's work in context, as it relates to the 2008 theme "Explore your invisible paradise". The artist is not being asked to prepare a presentation for this. They are preparing installations for Image Radio, we won't ask them to prepare a presentation too. Although interviewers should ask the artist to describe their work, hopefully the conversation will include a critical look at the Image Radio artwork, rather than simply have the standard artist presentation (artist's background, inspiration, examples of work & future plans).
- Heartland Election Brunch 05/11/2008 9:30 uur
- Heartland Rondleiding Luistercursus Introducing the Heartland II 06/11/2008 19:30 - 20:30 uur
- The Miss Rockaway Armada Hope floats 07/11/2008 - 09/11/2008 Miss Rockaway Armada is een groep (performance-) kunstenaars die uit alle delen van de Verenigde Staten komen.
- Culturele Nacht Eindhoven 2008 Programma Van Abbemuseum 08/11/2008 De Culturele Nacht Eindhoven is een nacht vol cultureel vermaak. Je kunt van alles verwachten: film, theater, muziek, optredens, workshops, lezingen en nog veel meer. Laat je verrassen! Diverse culturele instellingen in Eindhoven openen ‘s avonds en 's nachts hun deuren. Ga in het donker op ontdekkingstocht en maak kennis met nieuwe kunst en cultuur die je niet in het reguliere programma tegenkomt.
- The public eye of the public eye your-space 15/11/2008 Symposium over sociale organisatie en presentatie uitgave, gerelateerd aan de recente bezetting van een deel van het museum door lokale kunstenaars. De nieuwe vrienden van het Van Abbemuseum dienen zich aan zonder zich te institutionaliseren, heten u welkom en stellen zich voor.
- Heartland Lezing Jeffrey Foucault 16/11/2008 14:00 uur
- Make the burka hip your-space 23/11/2008 Over de symbolische waarde van de sluier.
- Heartland Lezing Annebel Kuperus (GEANNULEERD) 27/11/2008 13:00 uur
- Heartland Film II Kunstenaarsfilms in het kader van Heartland 30/11/2008 14:00 - 15:30 uurGratis toegang met geldig museum entreebewijs. U kunt ook een los kaartje voor het filmprogramma kopen voor € 3,50.Presentatie: Kerstin Niemann
- Live cinema your-space 30/11/2008 Live cinema is een relatief nieuwe term voor audiovisuele performances in 'realtime'.
- Trio Belle Horreur + UCC De Regelmeesters 21/12/2008 14:00 - 16:00 uur
- Heartland Film III LOW - You May Need A Murderer 28/12/2008 14:00 uurGratis toegang met geldig museum entreebewijs. U kunt ook een los kaartje voor de film kopen voor € 3,50.
- Heartland Lezing Jeremiah Day en Hasan Jeffries 15/01/2009 18:30 uurDe lezing zal worden gehouden in het Engels. Toegang: € 6,50 inclusief toegang museum.De betaling kan op de avond zelf worden voldaan aan de kassa in de Museumshop. Klik hier om te reserveren...


