evenement

Picasso in Palestina: Live Streaming van de opening

In de Foyer van Muziekgebouw Frits Philips Eindhoven

24/06/2011
16:00 - 18:00
Opening: Friday, 24 June 2011 18:00

Op vrijdag 24 juni opent in de International Academy of Art Palestine (IAAP) de tentoonstelling Picasso in Palestine. Voor de allereerste keer is een origineel schilderij van Pablo Picasso te zien in Palestina. Het werk Buste de Femme (1943) is een van de iconen uit de collectie van het Van Abbemuseum in Eindhoven en is in de afgelopen 50 jaar in de hele wereld tentoongesteld. Naar aanleiding van een bruikleenverzoek door IAAP aan het museum in juli 2009 en na uitgebreid onderzoek, is het werk in juni 2011 op reis gegaan naar Ramallah.

De opening vindt plaats van 16.00 – 18.00 uur Nederlandse tijd en is live te volgen in de foyer van het Muziekgebouw. Iedereen is welkom om dit historische moment mee te maken!

Programma

16.00 uur:
Persconferentie Picasso in Palestine
Kort openingswoord door Fatima AbdulKarim, project coördinator van de International Academy of Art Palestine (IAAP)
Openingsspeeches door Khaled Hourani, artistiek directeur IAAP (in Arabisch) en Charles Esche, directeur Van
Abbemuseum (in Engels).
Daarna is er gelegenheid voor journalisten ter plaatse om vragen te stellen

17.00 uur: Officiële opening
Aankomst van Salam Fayyad, minister president van de Palestijnse Autoriteit, gevolgd door een folkloristische optocht (een viering van een Palestijnse bruiloft)
Welkomstwoord
Korte speech van de minister president
Rond 17.30 uur zijn er verschillende muzikale optredens, onder meer van Sana Mousa, een Palestijnse folklore zangeres.
Hierna kunnen de gasten de Picasso bezichtigen.

Het werk Buste de Femme is nog tot 20 juli 2011 te zien in een speciaal geconstrueerde ruimte in de Academie.

Picasso in Palestina: Live Streaming van de opening - In de Foyer van Muziekgebouw Frits Philips Eindhoven is onderdeel van: Picasso in Palestina

Deelnemers

Spreker: Charles Esche

Beelden

IMG 1356

IMG 1356

0387

0387

Picasso in Palestine poster

Picasso in Palestine poster

DSCF8100

DSCF8100
4 Beelden
 

Van Abbemuseum | Bilderdijklaan 10 | 5611 NH Eindhoven | Nederland | t +31 40 238 10 00 | f +31 40 246 06 80 | e info[at]vanabbemuseum.nl | Disclaimer | Colofon

Openingstijden: dinsdag t/m zondag geopend van 11:00 tot 17:00 uur. Op maandag gesloten, behalve op nationale feestdagen. Gesloten op nieuwjaarsdag, Koningsdag en eerste kerstdag. Het Van Abbemuseum is iedere eerste donderdagavond van de maand tot 21:00 uur geopend, vanaf 17:00 uur is het museum dan gratis te bezoeken. Ook het museumcafé is die donderdagavond tot 21:00 uur geopend. In het hele museum is internet beschikbaar via WIFI.